Mieszkańcy
Znajdują się tu opisy najczęściej spotykanych ras w świecie Mario.

Goomba
Niegdyś Goomba byli sprzymierzeńcami Mushroom Kingdom, ale okazali się zdrajcami i sprzymierzyli się z Bowserem, w którego armii zajmują najniższą pozycję w hierarchii. Jednak ostatnio coraz więcej osobników tego gatunku prowadzi spokojne, pokojowe życie w harmonii z innymi mieszkańcami Mushroom Kingdom. Istnieją też inne gatunki Goomba, w zależności od środowiska w którym żyją, np. latający Paragoomba, czy mieszkający w kanałach, ciemno zabarwiony Gloomba.

Toad
Toady, czasem zwane Mushroom Peoples (muchomorowi ludzie), są dominującą rasą w Mushroom Kingdom. Zamieszkują one większość miast tego królestwa, a także sąsiednie kraje. Różnią się wyglądem, kolorem plam na "kapeluszu", a czasem także ich kształtem.

Koopa Troopa
Koopa Troopa (częściej zwane po prostu Koopa) to żółwio-podobne istoty, które wystąpiły w wielu grach z Mario. Wielu z nich to poddani Bowsera, ale ogromna ich liczba nie ma z nim żadnych związków - prowadzi spokojne życie, czasem nawet pomagając Mario w jego podróżach. Istnieje bardzo wiele gatunków Koopa, takich jak np. Paratroopa, Dry Bones, czy Hammer Bros.

Yoshi
Yoshi są prawdopodobnie podgatunkiem dinozaura i/lub smoka. Ich głównym domem jest tzw. Wyspa Yoshich (Yoshi's Island), ale żyją też w innych miejscach, najczęściej w ciepłym klimacie. Wykluwają się z jajek, a żywią się najczęściej owocami. Istnieją różnokolowe Yoshi, wliczając barwy czarną i białą. Mają własny język yoshich, ale niektóre potrafią porozumiewać się także zwykłym językiem.

Boo
Boo to rodzaj duchów w świecie Mario. Mogą łączyć się w jednego osobnika, istnieją też samodzielne, większe okazy, tzw. Big Boo. Niektóre Boo nazywają Króla Boo (King Boo) swoim liderem, ale istnieją grupy które żyją wraz z innymi rasami w Mushroom Kingdom - są nastawione pokojowo, ale jak na ducha przystało, od czasu do czasu straszą ;)

Shy Guy
Zamieszkujące przede wszystkim Subcon i Wyspę Yoshich, Shy Guye to jedni z najpopularniejszych mieszkańców uniwersum Maria, często służący Bowserowi. Jak sama nazwa wskazuje, są bardzo wstydliwe i każda z ponad 20 odmian (dla przykładu Jungle Guy, czy Fly Guy) nosi maski. Większość jest nastawiona wrogo do naszych bohaterów, lecz w niektórych grach są takie, które nam pomagają, np. Good Guy z Yoshi's Story. W niektórych grach występują także jako grywalne postaci. Co ciekawe, Shy Guye, tak samo jak np. Bob-omby, nie zostały stworzone na potrzeby gier z Mario, lecz przeniesiono z innej gry Nintendo "Doki Doki Panic"

Bob-omb
Bob-omb to nazwa jednej z niewielu ras, której przedstawicie nie są istotami z krwi i kości. Wyglądem przypominają bombę, lecz w prawie każdej grze różnią się kilkoma szczegółami, najczęściej brakiem/posiadaniem lontu i kluczyka czy kolorem. Większość z nich jest prawie bezmyślna, nic nie mówiąca i idąca prosto przed siebie, lub w trochę inteligentniejszej wersji, atakujące wrogów w polu widzenia. Zazwyczaj, kiedy są blisko nas, lub otrzymają obrażenia, wybuchają. Do czynienia mamy także z Bob-ombami bardziej inteligentnymi, z którymi można rozmawiać, a nawet z takimi, które mogą nam pomóc.

  • KtĂłrą odsłonę Super Smash Bros. 4 kupisz?


  • Wersję na 3DSa67% [2 głosy]
  • Wersję na WiiU33% [1 głos]
  • Kupię obie!0% [0 głosĂłw]
  • Nie kupie Ĺźadnej0% [0 głosĂłw]
 • 3 GłosĂłw
  Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
  Rozpoczęto: 11.04.2014

  Archiwum ankiet
 • Aktualnie jest 0 uĹźytkownikĂłw i 1 gości
 • UĹźytkownicy:
  Obecnie na stronie znajdują się:

  • Zarejestrowanych uĹźytkownikĂłw: 373
   Najnowszy uĹźytkownik: happyleila
  ďťż
   THEOCRACY - Cofnij się w czasie! Zelda Central Mary
  Copyright (c) Mario City 2019. Wszystkie prawa zastrzeĹźone!
  Mario is Š Nintendo. Nintendo properties are trademarks of Nintendo.
  Grafikę na stronę wykonała Marta Fleter